top of page

ATVER SEVI PASAULEI!

CEĻĀ UZ AUGSTĀKU STATUSU SABIEDRĪBĀ

TAVS LABĀKAIS PALĪGS UN DRAUGS

VIENMĒR BŪS ZINĀŠANAS UN PRASME 

PUBLISKI KOMUNICĒT.

Search

Updated: Nov 8, 2023

Ja sākat sev uzdot jautājumus: "Kāpēc man bail no auditorijas? Ko par mani atkal padomās? Kāpēc vienmēr tieši es? Kā man izturēties, ko man teikt?" Tas var nozīmēt ka neesat līdz galam pārliecvināts par sevi un ir pienācis laiks pārmaiņām!

"Pasaulē ir daudz grūtāk un ilgāk apgūstamas zināšanas. Šeit nav jāmācās sarežģītas kosmiskās tehnoloģijas, drīzāk jāatklāj līdz šim neizmantotais talants un enerģijas potenciāls. Tas ir Jūsu resurss, ko pareizi izmantojot Jūs pacelsiet savas prasmes jaunos augstumos".

KOMUNIKĀCIJA


Nozīmē: runāt un klausīties, veidot dialogu, veidot sadarbību starp iesaistītajām pusēm! Jebkuras veiksmīgas publiskas uzstāšanās pamatā ir prasme veidot kontaktu ar auditoriju. Kāpēc ne vienmēr rezultāts ir apmierinošs?  Tāpēc ka "uzburam" savā prātā maldīgus priekšstatus par iespējami kritisko auditorijas attieksmi, ka par mani var kaut ko padomāt...


Apgūstot un pārbaudot praksē publiskās uzstāšanās pamatprincipus, var jūtami uzlabot savas prasmes un iemaņas. Tās var apgūt publiskās runas individuālajās konsultācijās, treniņos, apmācības un kursos. Mēs analizēsim un noskaidrosim cēloņus, kādēļ jūtamies saspringti saskarsmes laikā, kāda ir mūsu ķermeņa valoda, kas notiek cilvēka psihes neapzinātajā līmenī, mainīsim to kas nepatīk un pārbaudīsim to darbībā. Analizēsim dažādu oratoru uzstāšanās un mācīsimies no citu kļūdām. Ko Jūs iegūsiet?

  • Skaidrību par galvenajiem iedarbības līdzekļiem uz auditoriju un kā tieši Jums tos lietot.

  • Tiksiet galā ar saspringumu, mulsumu, stresu publiskās saskarsmes laikā.

  • Vispārēju analīzi par Jūsu publiskās komunikācijas prasmēm un stiprajām pusēm.

  • Pārbaudīsiet sevi praktiski, dažādās situācijās un runas treniņos.

  • Ieraudzīsiet sevi "no malas", uzzināsiet daudz ko interesantu par sevi un savām iespējām.

  • Izveidosiet sev skaidru publiskās uzstāšanās iemaņu attīstības plānu.

  • Kļūsiet daudz drošāks un pārliecinošāks komunikācijā ar auditoriju.

  • Ja nepieciešams izanalizēsim konkrētu Jūsu problēmu un atradīsim veidus kā to risināt.

Kam noderēs šīs apmācības?

Uzņēmumu un nodaļu vadītājiem, politiķiem, studentiem, skolotājiem, zinātniekiem, pārdošanas speciālistiem, servisa personālam. Tiem, kam ir svarīgi būt pārliecinošiem, prast publiski paust un aizstāvēt savu viedokli, vadīt sapulces, prezentēt projektus, idejas, atbildēt uz jautājumiem vai vienkārši ieinteresēt cilvēkus runāt ar jums.


Komunikācija ar auditoriju (jeb publiskā runa, sevis prezentēšana, oratora māksla) būs veiksmīga tad, ja mūs vadīs pārliecība ka spējam nostāties jebkuras auditorijas priekšā, lai ar prieku un pat baudu, veidotu vēlamo iespaidu par sevi. Ja tāds ir Jūsu mērķis, tad piesakies: labarunacom@gmail.com Ja ir jautājumi, droši zvani Dzintaram: 29511939


“ Jebkuras veiksmīgas publiskas uzstāšanās pamatā ir prasme veidot kontaktu ar auditoriju. Kāpēc ne vienmēr rezultāts ir apmierinošs?  Tāpēc ka "uzburam" savā prātā maldīgus priekšstatus par iespējamo auditorijas reakciju.”

Laba komunikācija garantē mums priekšrocības, kas ietekmē visus mūsu dzīves aspektus. Tas, kāds ir uzstāšanās un komunikācijas prasmju līmenis, ietekmē mūsu ienākumus un karjeras iespējas, personīgās attiecības, spēju vadīt un pārliecināt citus un galu galā, kādu reputāciju sev izveidosim.

259 views
  • Writer's pictureDzintars Belogrudovs

Updated: Nov 8, 2023

Mēs dzīvojam sabiedrībā, kur katram indivīdam ir noteikts statuss. Mēs tiecamies pēc citu indivīdu uzmanības, smaida, atzinības, mūs ietekmē normas un pieņēmumi, viedokļi un pat acu skatieni...


Ja vēlamies panākumus vai izmaiņas dzīvē, darbā, attiecībās - mums ir jāmainās pašiem. Jāsāk domāt un darīt jaunas lietas, pilnveidoties, mācīties un izvēlēties jaunas vērtības. Tas nozīmē aktīvi rīkoties un uzdrošināties PUBLISKI PAUST SAVU VIEDOKLI.


"Ir jācenšas sevī izkopt spēju izdarīt izvēli, un tam nepieciešams raksturs un garīga uzdrīkstēšanās". Mohandass Karamčands Gandijs (1869 – 1944)

Harisma?

Ir cilvēki kuri pievelk apkārtējo uzmanību kā magnēti. Mēs tiecamies ar viņiem parunāt vai iepazīties, būt viņu tuvumā. Šādas spējas piemīt ne tikai tādiem pasaules līderiem, kā Dalailamam, Mahatmam Gandijam, mātei Terēzei, bet arī prezidentiem, aktieriem, dziedātājiem un ambicioziem uzņēmējiem. Šo īpašību dēvē par harismu un tieši tā visbiežāk palīdz iekarot cilvēku sirdis un pievērst uzmanību konkrētai personībai. Mums katram ir sava harisma, tikai daži no tās izpausmēm baidās un slēpj to. Neturi sveci zem pūra! Esi pārliecināts par sevi un liec cilvēkiem justies īpašiem pievēršot tiem uzmanību. Uzsmaidi, ieskaties tiem acīs... Harisma ir mistiska pievilcība un šarms, apvienojumā ar patiesu atklātību, neviltotu smaidu, iekšēju mieru, pārliecību un ticību saviem spēkiem.


Nebaidies no savas Harismas


“Esi pārliecināts par sevi un liec cilvēkiem justies īpašiem, pievēršot tiem uzmanību!”


Esi godīgs pret sevi


“Ja tev kaut kas nepatīt - maini to. Ja nevari mainīt - pieņem. Ja nevari pieņemt - aizej un nenožēlo!”


Pārliecība par sevi, uzdrīkstēšanās paust savu viedokli, to neuzspiežot, uzņemties situācijas vadību kad visi gaida kas notiks tālāk, ir drosme uz ko ne katrs ir gatavs. Bet kad tas notiek, visi ir bezgala apmierināti ka kāds noveda visu līdz galam. Pazīstama situācija? Tu biji tas kurš uzņēmās vadību vai kāds cits?

48 views
  • Writer's pictureDzintars Belogrudovs

Updated: Nov 8, 2023

Pats svarīgākais, pirms stāties auditorijas priekšā ir sagatavošanās posms.

Tas var būt minūšu, dienu un pat vairāku nedēļu garumā. Viss atkarīgs no oratora pieredzes, situācijas un mērķa, kas jāsasniedz ar konkrēto uzstāšanos.

Ko, kāpēc un kā?

Ar ko tad sākt gatavošanos? Es parasti sāku ar jautājumu - kas ir šie cilvēki ar kuriem man būs jārunā? Cik daudz viņu ir, cik ilgi man jārunā? Kur tas notiek? Kāds būs mans galvenais izaicinājums komunikācijā ar šo auditoriju? Un tad jau "tā bilde kļūst skaidrāka..."

“Tikai tad, kad paši sev sākam atbildēt uz veselu virkni vienkāršu jautājumu, mums automātiski sāk veidoties skaidrība par to, kas un kāpēc man ir jāsaka šai auditorijai konkrētajā situācijā.”

Oratoram ir jābūt atbildēm uz ļoti konkrētiem jautājumiem, lai noskaidrotu savas runas mērķus


Kas ir mana auditorija?

Kas viņus vieno?

Kāpēc tieši es esmu šeit?

Ko viņi zina/nezina par mani?

Ko sagaida tieši no manis?

Ko darīs ar to informāciju ko iegūs?

Kāds ir manas runas uzdevumi?

Un vēl citiem ...


Pārbaudiet sevi un dodiet sev uzdevumu ar šādiem jautājumiem sagatavoties piemēram: drauga apsveikšanai jubilejā, iepazīstināšanai ar sevi jaunā darba vietā vai kādā citā situācijā. Jums radīsies daudz interesantu domu. Padalieties!

73 views
1
2
bottom of page