PROFESIONĀLĀ DARBĪBA
UN PIEREDZE
Dzintars B-123.jpg

Dzintars Belogrudovs

uzņēmējs, producents, aktieris, režisors, 

personāla apmācību konsultants, lektors 

Esmu ieguvis daudzpusīgu praktisko pieredzi jomās kas attiecas uz publisko komunikāciju, uzstāšanos, sadarbību ar auditoriju, oratora prasmju attīstīšanu, personāla apmācību organizācijās. 

Es 18 gadus strādāju Latvijas Nacionālajā teātrī kā aktieris un režisors, paralēli filmējos kino, vadīju pasākumus, veidoju un vadīju televīzijas raidījumus, ieskaņoju filmas. 1998.gadā nodibināju studiju Visio, kurā šobrīd producējam un ražojam dažādus audiovizuālos projektus. Ierakstām balsis audio reklāmām, veicam TV klipu adaptācijas, uzņemam dokumentālās filmas, veidojam televīzijas raidījumus.

 

Kopš 2013.gada vadu publiskās runas un komunikācijas apmācības organizācijās, konsultēju individuāli, lasu lekcijas studentiem un vadu dažādus publiskās uzstāšanās treniņus.

Biežāk uzdotie jautājumi manā praksē: kā pārvarēt uztraukumu pirms iziešanas pie klausītājiem, kā iemācīties pārvaldīt ķermeņa valodu un žestus, kā gatavoties runai? Kā attīstīt labas runas tehniku, ko darīt ja auditorija uzdod nepatīkamus jautājumus, kā izturēties ja mani filmē, intervē utt.

Lai arī ieteikumus var izlasīt grāmatās, internetā vai manā blogā, tie tomēr nedod praktiskās iemaņas. Vienīgais veids, kā zināšanas pārvērst par iemaņām,  ir "praksē piedzīvota pieredze", kas mūsu zemapziņai liek pieņemt notikušo kā realitāti un no tā mācīties.

Kā tas notiek? Apmācību procesa mērķis ir koncentrētā veidā likt jūsu prātam"izjust" visus apzinātos un neapzinātos procesus, kādi ar Jums, kā ar oratoru notiek kādā konkrētā komunikācijas situācijā ar auditoriju. Jo viss, kas ar jums notiek uzstāšanās laikā, atstāj paliekošu iespaidu uz auditoriju. Praktiskie uzdevumi parāda kā uz jums iedarbojas stress, kā neapzināti reaģē jūsu ķermenis, kas notiek ar balsi, elpošanu, žestiem. Noskaidrojam cēloņus šīm reakcijām un atkārtojam vingrinājumu, bet jau ar nosacījumiem kas jāievēro, lai gūtu vēlamo rezultātu. Ticiet vai ne, bet mūsu zemapziņa un prāts mācās ļoti ātri!

Darba vietas pašlaik